Forum kursu metodyki wędrowniczej

Forum kursu metodyki wędrowniczej


#1 2012-07-29 13:00:17

 Patrycja Wysocka

Szefowa Referatu Chorągwi Gdańskiej

Skąd: Hufiec Gdańsk-Śródmieście
Zarejestrowany: 2012-07-23
Posty: 12
Punktów :   

Poznajmy się lepiej ;)

Cześć, jestem Pati i mówią, że jestem jakby szefową tego kursu . Cieszę się bardzo, że już niedługo będziemy mogli spędzić kilka chwil razem! Fajnie byłoby jednak poznać się wcześniej trochę bliżej, więc kilka słów o sobie napiszę, a resztę możecie doczytać w moim profilu .

Więc od jakiegoś czasu szefuję w Chorągwi Referatowi Wędrowniczemu i ogółem praca z tą grupą metodyczną to moja harcerska pasja od samego początku (a początek przygody harcerskiej nastąpił dość późno, bo dopiero na początku studiów). W między czasie prowadziłam 3 lata drużynę wędrowniczą w Hufcu Gdańsk - Śródmieście (99 GDW "Leniwce") oraz z racji przebywania na emigracji, integruję się ze środowiskiem wędrowników wielkopolskich, skąd czerpię dużo inspiracji i pomysłów.

Stety, bądź niestety, wyjechałam na studia do Poznania, gdzie obecnie się doktoryzuje i wedle wszystkich znaków na niebie i ziemi, tam właśnie zostanę. Niemniej, rodzinny Gdańsk odwiedzam, przy każdej nadarzającej się okazji, ku uciesze PKP .
Zawodowo interesuję się szeroko rozumianą ochroną środowiska - zarządzaniem nim, zrównoważonym rozwojem, edukacją ekologiczną (ostatnio w szczególności gospodarką odpadami...jakkolwiek by to nie brzmiało :>). Dodatkowo od niedawna rozwijam się również w zakresie analiz przestrzennych (geostatystyki i ekonometri przestrzennej, jeśli komuś to coś powie ) oraz narzędzi GIS.

Prywatnie kocham podróże, małe i duże, aktywny wypoczynek (wędrowanie, żeglowanie, rowerowanie itp.) oraz muzykowanie wszelakie (w szczególności mocno związana jestem z Przeglądem Piosenki Turystycznej i Studenckiej BAZUNA).

I tyle o mnie na ten moment. A jaka jest wasza harcerska i nie harcerska historia? Hobby, pasje, ulubiony sposób na spędzanie wolnego czasu?


"To wędrownik wędrownikowi najbardziej potrzebny jest do wędrowania" /hm. Krzysztof Sikora/

Offline

 

#2 2012-08-02 00:15:01

 Adrian

Nowy użytkownik

8950847
Call me!
Skąd: Starogard Gdański
Zarejestrowany: 2012-08-02
Posty: 4
Punktów :   
WWW

Re: Poznajmy się lepiej ;)

No dobra to ja będę pierwszy z uczestników

Nazywam się Adrian, działam w już teraz 5 Starogardzkiej Drużynie Wędrowniczej. Wraz z moim drużynowym jedziemy na ten kurs. Działamy w wędrownictwie jako jedyna drużyna w hufcu. Jesteśmy że tak powiem starą gwardią, bo powróciliśmy w szeregi ZHP rok temu po kilku letniej przerwie. Od razu ruszyliśmy z grubej rury, najpierw próbna drużyna a dziś już wcześniej wspomniana 5.

Ponadto jestem członkiem Wydziału Nowych Technologii Głównej Kwatery. Działamy by wszystkie serwisy wychodzące z ramienia GK działały ze sfery technicznej. Zajmujemy się również zakładaniem maili w domenie zhp.net.pl i wielu wielu innych sprawach związanych technicznie. WAŻNE nie mylić z ewidencją do tego est kompletnie inny wydział ;p

Prywatnie student trzeciego roku informatyki zaocznie. Poszukujący pracy. Miejmy nadzieje że od września się to zmieni Pasjonuje się historią a dokładniej I i II wojną światową, zarówno polską jak i zagraniczną. Oraz komputerami jak domyślacie cię pewnie z kierunku studiów ;d Hmm chyba póki co tyle

Offline

 

#3 2012-08-09 23:39:00

 Korek

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2012-07-29
Posty: 3
Punktów :   

Re: Poznajmy się lepiej ;)

Po owocnym bieszczadowaniu mogę dorzucić kilka słów o mnie w chwili wolnej od wyjazdów

Dla znajomych Korek, bardziej służbowo Karolina Kornas, prywatnie studentka II roku matematyki i I roku informatyki na Politechnice Gdańskiej, harcersko - drużynowa 101 Tczewskiej Drużyny Wielopoziomowej "Niezatapialni", członek KRH oraz Zespołu Programowego Hufca ZHP Tczew.

Z harcerstwem zaczęłam przygodę już w kołysce na ukochanej bazie harcerskiej "Ostoja" w Suchych Rzekach, czyli na końcu świata i 4 km dalej w Bieszczadach. Wszystko to dzięki zakręconym rodzicom - kto ich zna, ten wie o co mi chodzi W góry, które nazywam "swoim domem" wracam jak tylko nadarzy się okazja. Oprócz tego jestem zakochana w wodzie - żeglarstwo stało się pomysłem na drużynę 3 lata temu i tak już zostało. Zdarza mi się pracować jako animator kultury, czyli szeroko pojęta animacja młodego środowiska, fireshow, szczudlarstwo i tym podobne rzeczy. Hobby i pomysłów na spędzanie wolnego czasu mam za dużo w stosunku do czasu, więc nie będę się rozpisywać. Kto chce będzie pytał

Offline

 

#4 2012-08-11 11:21:16

 Patrycja Wysocka

Szefowa Referatu Chorągwi Gdańskiej

Skąd: Hufiec Gdańsk-Śródmieście
Zarejestrowany: 2012-07-23
Posty: 12
Punktów :   

Re: Poznajmy się lepiej ;)

Chcę Wam przedstawić dwie osoby z Szarej Drużyny, które pomagają nam w zorganizowaniu dla Was Kursu - miejcie świadomość, że będziecie brali udział w zajęciach prowadzonych przez obecną elitę wędrownictwa ZHP ...a co

hm. Julian Dąbrowski - ZOKK 183/2011, ZOKP 5/2011; Instruktor Wydziału Wędrowniczego, Przewodniczący Kolegium Szarej Drużyny, jest kierownikiem Referatu Wędrowniczego Chorągwi Wielkopolskiej ZHP, instruktorem Szkoły Instruktorskiej Chorągwi Wielkopolskiej. Na co dzień umiejętności menadżerskich oraz trener organizacji pozarządowych. Absolwent kierunku Prawo na UAM w Poznaniu. Uzależniony od przygody i zmieniania świata.

hm. Ewa Sidor – ZOKK 31/2010, ZOKP 4/2011; obszary jej pracy instruktorskiej związane są z wędrownictwem i pracą z kadrą – jest: Członkinią Komisji Programowej Rady Naczelnej ZHP, Kierownikiem Wydziału Wędrowniczego GK, Instruktorem CSI,  drużynową wędrowniczą w Hufcu Warszawa Praga Północ im. Wigierczyków, z którego się wywodzi. Poza harcerstwem pracuje jako wychowawca przedszkolny i rytmiczka, oraz zajmuje się Edukacją Seksualną. Jest uzależniona od: kawy, książek, muzyki (szczególnie filmowej; gra na fortepianie i flecie poprzecznym), koralików i kilku osób na świecie nazywanych przyjaciółmi.

Prywatnie znam obydwoje i poza tym, że są naprawdę świetnymi instruktorami, to przede wszystkim są wyjątkowymi i inspirującymi ludźmi...i bardzo cieszę się, że będziecie mieli okazję ich poznać!!! =)

Do grona instruktorów z poza naszej chorągwi, którzy będą prowadzić dla Was zajęcia, dołączyły także:

phm. Dominika Szalonka HO

Wieloletnia przyboczna w drużynie HS-W, pracuje w  Referacie Wędrowniczym Chorągwi Wielkopolskiej, członek ZKK Hufca Kalisz, członek Kręgu Akademickiego SKIPP z Poznania, studentka psychologii i zarządzania:) kocha podróże...

phm. Natalia Gorgol HO

Przede wszystkim drużynowa 62 KDHS Brzoza im. Stefana Szolc - Rogozińskiego (HS i W), członek KSI Hufca Kalisz, członek ds. Drużynowych HS Referatu Starszoharcerskiego Ch. Wlkp., członek Zespołu Wychowania Patriotycznego i Obywatelskiego GK, studentka historii:) pasjonatka piłki nożnej

Szkoda, że sami tak mało o sobie napisaliście, ale to nic...będziemy mieli dużo czasu, by lepiej się poznać


"To wędrownik wędrownikowi najbardziej potrzebny jest do wędrowania" /hm. Krzysztof Sikora/

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.grachaotic.pun.pl www.bialyjednorozec.pun.pl www.gothicmmo.pun.pl www.tibiaot.pun.pl www.alkoholizm-forum-wiedzma.pun.pl