Forum kursu metodyki wędrowniczej

Forum kursu metodyki wędrowniczej

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#1 2012-08-13 09:40:06

 Patrycja Wysocka

Szefowa Referatu Chorągwi Gdańskiej

Skąd: Hufiec Gdańsk-Śródmieście
Zarejestrowany: 2012-07-23
Posty: 12
Punktów :   

Zadanie Nr 4

Witajcie!

Oto już ostatnie zadanie w naszej cześci e-learningowej....nie oznacza to jednak, że możecie już porzucić to forum . Wręcz przeciwnie, mam nadzieję, że teraz będziecie wchodzić tu jak najczęściej...

To zadanie jest z jednej strony najłatwiejsze...z drugiej strony nie takie łatwe...a z trzeciej (pełne 3D, a jak)... NAJWAŻNIEJSZE!

Proszę Was, by każdy CHOĆ RAZ wypowiedział się w tym wątku na temat najczęściej spotykanych problemów związanych z wędrownikami w jego środowisku. Czy to będą problemy drużyny, czy samych wędrowników..czy z samymi wędrownikami, czy w kontaktach frakcji wędrowniczej z resztą wszechświata...nie ważne!!!

Chodzi o to, byście przyjrzeli się wyraźnie temu wszystkiemu, z czym już się zmagadzie, albo z czym będziecie się najprawdopodobniej zmagać. Liczę bardzo, że to nie będzie tylko odpowiedź w formie pojedyńczego posta, ale może nawiąże się dyskusja? Może okaże się, że mamy podobne problemy, bez względu na środowisko, z którym jesteśmy związani?

Zdaje sobie oczywiście sprawę, że teraz wszyscy jesteśmy w rozjazdach, więc ta wymiana myśli może nie być tak dynamiczna  - nie bójcie się jednak, co się odwlecze...wrócimy jeszcze do tego tematu na kursie. Niemniej, tam chcielibyśmy skupić się na rozwiązaniach konkretnych problemów, dlatego zależy nam, żebyście zastanowili się nad zdefiniowaniem tych najważniejszych jeszcze PRZED KURSEM.

Czekam na Wasz odzew! =)
CZU!


"To wędrownik wędrownikowi najbardziej potrzebny jest do wędrowania" /hm. Krzysztof Sikora/

Offline

 

#2 2012-08-13 22:06:42

 Korek

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2012-07-29
Posty: 3
Punktów :   

Re: Zadanie Nr 4

Za chwilę wyjeżdżam, więc niestety nie będę mogła aktywnie brać udziału w dyskusji Mam nadzieję, że na MAKu to nadrobię!

Jeśli chodzi o problemy z wędrownikami to na szybko wpada mi to, że w moim środowisku wędrownicy to w głównej mierze kadra drużyn niższych pionów metodycznych. Co za tym idzie mają ograniczoną ilość czasu którą mogą w pełni poświęcić na własny rozwój jako wędrownika (o ile jeszcze można o mówić o młodych instruktorach jako o wędrownikach..) i udział w różnego rodzaju wypadach wędrowniczych - wiadomo, tu biwak drużyny, tu trzeba jakąś akcję z drużyną zrobić, dwa weekendy na miesiąc już wypadły, a gdzie tu czas na naukę i rodzinę? To chyba taki problem, który mnie osobiście najbardziej razi. O innych pomyślę już na MAK

Do zobaczenia w Czernicy!

Offline

 

#3 2012-08-18 09:58:51

 dylek66

Nowy użytkownik

Skąd: Starogard Gdański
Zarejestrowany: 2012-08-05
Posty: 1
Punktów :   
WWW

Re: Zadanie Nr 4

racja, ten problem jest także u mnie w środowisku. Co prawda mamy drużynę wędrownicza, której sam jestem drużynowym, ale inni drużynowi, wędrownicy z innych drużyn nie bardzo pną do tego żeby współgrac. Kolejnym zaś już moim problemem jest to, że nasza jednostka jest nowa. I od kilku ładnych lat był zakłócony cykl wychowawczy, przez co mamy mało członków. Bo większość ludzi w wielu wędrowniczym siedzi w swoich drużynach do znudzenia..

Pozdrawiam!

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.naturalmt2.pun.pl www.sloneczny-stok.pun.pl www.gp-sggw.pun.pl www.wlvswrld.pun.pl www.andrzejrodan.pun.pl